Zobrazují se příspěvky se štítkemselekce. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemselekce. Zobrazit všechny příspěvky

18 června, 2016

Dcera (video)

Ahoj, jsem tu s dalším videem, tentokrát o Dceři (pokračování Selekce). Upozornění: Ti, kdo nečetli předchozí tři díly, by se neměli koukat ani na Dceřinu anotaci a ani na toto video:).


19 prosince, 2015

Unboxing 21

Tak jsem si udělala ještě takovou malou předvánoční objednávku z Albatrosu. Zaujaly mě Harryho omalovánky, a také jsem si chtěla dokoupit Selekci, jelikož mi první díl chyběl. Jsem z tohoto unboxingu zklamaná. Selekce přišla poničená, a omalovánky se mi uvnitř vůbec nelíbí (což je holt můj problém).


16 října, 2015

První


 Hodnocení: * * * *
Autor: Kiera Cass
Počet stran: 278
Nakladatelství: CooBoo

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat. 

Napnutí jak kšandy jsme byli všichni, kdo jsme si v tak krátkém čase zamilovali Americu Singerovou a netrpělivě jsme očekávali, jak to s ní dopadne. A teď to přišlo, závěrečný Američin díl!

Maxon, Aspen - nekončící souboj
Ano, America mnoho z nás štvala svou neúnavnou nerozhodností. Té je ovšem konec! America si vybrala a rozhodla se za svou lásku bojovat. A že to teda bude boj. Někdy mě celkem pobavila, jindy jsem se až červenala. Ale o tom to je.

Jižanská nenávist
Už v Elitě jsme se mohli v poklidu blíže seznámit se seveřany, teď už ale autorka hodila všechno za hlavu a z První udělala boj na život a na smrt. Žádné jednání v rukavičkách. Až jsem si na konci říkala, jestli to opravdu muselo být. Ovšem i nepřjemné věci se v životě dějí a První je právě tím zajímavější, že je o dost akčnější než její předchůdkyně.


Vedlejší postavy
Ač je kniha útloučká, mohli jsme si povšimnout i rozvíjející se charaktery vedlejších postav. Náznaků bylo sice poskrovnu ale byly tam. Rozvíjející se nové lásky nebo naopak ošklivé změny v chování některých postav jsem považovala za příjemné zpestření. Občas mi přišlo, jestli Kiera někdy nestudovala rozdvojení osobnosti, protože některé postavy mají opravdu mnoho, mnoho tváří.
Co mě ale šokovalo nejvíce, bylo odhalení tajemství určitých lidí, kteří byli Americe nejbližší. Celkem by mě také zajímalo, jak se dál vyvíjely vztahy v Američině rodině a další záležitosti, ohledně seveřanů a jižanů.

Málo prostoru
Autorka dostala asi opravdu malinko prostoru, neboť z tohoto námětu by se dalo dostat daleko více. Já jen doufám, že některé její nadcházející knihy nám poví více. První byla skvělá, ale dost nesouvislá, co kapitola, to akce. Chyběla mi "vycpávka". Každopádně na prvotinu a pro YA slušný výkon. Těším se na další příběhy.



Ještě není konec!
(Pozor, v nadcházejících anotacích se skrývají spoilery )

* * *