15 července, 2015

Unboxing 09

A už je tady, první kniha z mého wishlistu, který poctivě plním:). Je pořízená na databazeknih.cz, kde často pořizuji knihy, úplně nové, nebo jednou čtené, za pěknou částku:)
Nakonec jsem si Kinga rozmyslela a místo něj bude jiná kniha:). Uvažuji o Dům na kopci, což je také hororové a víc mi "sedne" anotace. Ale teď už ke knížce...:)Na tuto knížku se moc těším, mám ráda témata ze života. Je to můj protiklad k fantasy =D. Nemusím moc příběhy týraných žen apod. ale spíš zaměřené na nějaké dejme tomu onemocnění, v tomto případě Alzheimerova choroba. Člověk si z toho vždycky něco vezme, jelikož autor se snaží nemoc i s projevy a příčinami správně vykreslit. Takže je to i poučné:) a hlavně emotivní...Pro ty, které kniha zaujala, anotace:

Jméno prvorozeného dítěte. Tvář vašeho muže. Váš věk a adresa… Co když se vám tohle všechno začne ztrácet z paměti?

Claire má fungující manželství, dvě dcery, všetečnou matku... a Alzheimera. Dříve měla i práci, kterou milovala, ale kdo by zaměstnával učitelku, která trpí ztrátou paměti? Claire se zoufale snaží zachovat alespoň to, o co ji ještě nemoc nepřipravila, a tak si na radu terapeuta pořídí Knihu vzpomínek. Zapisuje momenty z minulosti i současnosti, protože ví, že brzy budou její řádky to jediné, co po ní manželovi a dětem zbude. Ví to, protože na stejnou nemoc zemřel její otec.
Dny tráví doma, v nedobrovolném uvěznění, protože každý odchod hrozí tím, že nenajde cestu zpátky. Postupem času přestává být bezpečno i doma: vynechávající paměť Claire znemožňuje vykonávat i ty nejběžnější, nejbanálnější činnosti. Výsledkem je nekonečná frustrace a zášť vůči blízkým, prokládaná zoufalou touhou využít každý vzácný okamžik, kdy se ještě může těšit z jasné mysli...
Román Kniha vzpomínek je neobyčejně silný příběh, smutný i povzbudivý zároveň. A Claire je literární hrdinka, která se každému čtenáři natrvalo vryje do paměti. I když ona sama paměť už téměř ztratila.

Ukázka 

8 komentářů:

 1. Taky si ji chci pořídit. Krásná koupě :-) Ať se líbí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, mám tušáka, že bude:). Od Domina ještě nic nemám, tak to bude premiéra:)

   Vymazat
  2. Od Domina mám hodně knih, hlavně teda spoustu thrillerů :-)

   Vymazat
 2. Krásný přírůstek :) Jsem zvědavá, jak se ti bude líbit :) Přeju pěkné čtení :)

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná kniha. Vůbec jsem ji neznala, ale podle anotace vypadá báječně. :)
  http://readingwithlu.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bude fakt super, tyto témata mě opravdu baví:). A myslím, že když tak pročítám tvé recenze, mohla by se líbit i tobě:)

   Vymazat
  2. Jo tak to jsem ráda opravdu ji někdy zkusím. :)

   Vymazat