12 června, 2015

Proč chtějí muži sex a ženy potřebují lásku
Proč vůbec stojíme o sex? A co je to vlastně láska? Tuto otázku si lidé kladou už tisíce let, přesto uspokojivá odpověď stále neexistuje. Autoři převádí řeč vědy a špičkového výzkumu do zábavného čtení a vysvětlují čtenářům, jak s vědeckými poznatky naložit.
Probírají vztahy mezi partnery opravdu důkladně – od základní otázky, jak najít toho pravého, až po krátkodobé milostné aférky. Vysvětlují, proč vznikl sex, láska i zamilovanost, v které části mozku láska sídlí, jak je to s mimomanželským sexem nebo proč si muži a ženy s láskou a sexem spojují odlišná očekávání. Nabízejí rovněž strategie, jimiž lze svou tržní hodnotu v očích potenciálních partnerů zvýšit.
To vše dělají se svým typickým humorem a štiplavou nadsázkou, protože dobře vědí, že pár výstižných slov často znamená více než dlouhá řada čísel. A jak zní jejich recept na spokojené partnerství? Chcete-li být šťastná s mužem, musíte ho hodně chápat a málo milovat. Chcete-li být šťastný s ženou, musíte ji hodně milovat a vůbec se nesnažit ji pochopit. A nezapomeňte: Existují dvě teorie, jak se hádat se ženami. Ani jedna nefunguje


Celkově mě esoterika a tyto regály v knihkupectvích nějak nezajímají ale tadyhle ty knížky o vztazích, kde jsou tvrzení vědecky prokázaná mě dost lákají:). A tak jsem přelouskala tuto knížku, která mi hodně dala, co se nových informací týče. Sama jsem se na některé věci z knihy ptala svých známích a přemýšlela jsem i sama o sobě a myslím, že autoři vědí, o čem píší.

Kniha se zabývá různými otázkami ohledně mužů a žen a jejich myšlení. Popisují a vysvětlují rozdíly mezi námi. Poskytují nám zajímavé náměty pro přemýšlení a také věděcky podložené informace.
Co jsem z knihy pochopila, ačkoli se svět mění a ženy jsou stále emancipovanější a tak dále, naše nitro a biologicky nastavé potřeby se nikdy nezměnily.

Tuto knihu doporučuju všem lidem, kteří mají zájem dozvědět se něco víc o rozdílech mezi ženským a mužským uvažováním a vlivu/tlaku naší spoečnosti na nás, který je v rozporu s naším danným, přirozeným myšlením.

Další ukázky:


  Nejlepší ceny najdete na srovname.cz
https://www.srovname.cz/barbara-pease-proc-muzi-chteji-sex-a-zeny-potrebuji-lasku/srovnani-cen/k.1352649


2 komentáře:

  1. Tak tato kniha by mne asi nebavila. Moc nemusím knihy na toto téma. Ale rozhodně díky za rozšíření obzorů ! :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. V pořádku:). Četla jsem si pak komentáře na databaziknih a některé zralejší a zkušenější ženy psaly, že to pro ně není nic nového:). Každopádně mě to opravdu obzory rozšířilo. A dávalo to krásně smysl. Dokonce o tom poříd uvažuji a vždy, když se nějaký muž zachová určitým způsobem, vzpomenu si, co se o takovém chování psalo v této knize a co to podle autorů a různých studií znamená. Je to kolikrát fakt vtipné:D:D. Samozřejmě tím nechci říct, že se řídím podle nějaké knihy. Ale některé prvky jsou zajímavé a trefné:D

      Vymazat