19 prosince, 2015

Nové přírůstky

Jelikož nám kniha Jsou světla, která nevidíme, mizne před očima (a to jsme je, pěkně prosím, měli na dvou kostkách, na pyramidě, v doporučujeme a zařazené v poliče!), okamžitě jsem na poslední chvíli chmátla po posledním kousku! Ještě bych si přála Stehlíka, doufám, že ten na mě teda zbyde =D. A mamce, protože za mnou přišla s Epochou, že tato kniha ji zaujala, a ráda by si ji přečetla, jsem koupila Od zítřka budu sexy třicítka (taky poslední!). Fotečka je ze včerejšího večera, na instagramu přibudou nové, hezké, v průběhu čtení:). Tak mě nezapomeňte sledovat:).


Jsou světla, která nevidíme

Příběh slepé francouzské dívky a mladého německého vojáka za druhé světové války, oceněný Pulitzerovou cenou.
Marie-Laure žije se svým otcem v Paříži nedaleko Muzea přírodní historie. Její otec má na starosti tisíce zámků v budově muzea. V šesti letech Marie-Laure oslepne a otec jí postaví dokonalý model jejich čtvrti, aby si mohla ulice vštípit do paměti a byla schopná najít cestu domů. O šest let později Paříž obsadí nacisté a otec s dcerou prchají do opevněného městečka Saint-Malo, kde žije ve vysokém domě u moře Mariin samotářský prastrýc. Odvážejí s sebou nejspíš nejcennější a současně nejnebezpečnější klenot z muzejní sbírky.


Od zítřka budu sexy třicítka

Ve chvíli, kdy čtyřiačtyřicetiletou Alice opustí manžel a její dospělá dcera se odstěhuje z domu, rozhodne se začít zcela nový život – takový, na jaký si nikdy předtím netroufla ani pomyslet.
S odhodláním začít si konečně užívat vyráží v nové image se svojí nejlepší kamarádkou Maggie do ulic Manhattanu na oslavy nového roku – a o půlnoci skončí s Joshem, jenž by mohl být jejím synem. V ten moment se Alice rozhodne ve své hře na „třicítku“ pokračovat. Zažádá si o práci, po které toužila – a konečně uspěje! Poprvé v životě cítí, jaké to je, žít život plný možností a bez zbytečných omezení.
Knížka se stala předlohou seriálu Younger, který v režii Darrena Stara vysílá americká televize od 31. března 2015.
Čtení pro všechny milovnice břitkého humoru, New Yorku a v neposlední řadě pak seriálového hitu Sex ve městě!

3 komentáře:

 1. Krásné knihy! :)
  Přeji krásné čtení a už se těším na recenze :)

  OdpovědětVymazat
 2. Jsou světla, která nevidíme....na tu si brousím zuby.

  OdpovědětVymazat
 3. Jsou světla, která nevidíme už mám také doma! :) Jsem na ně zvědavá, tak snad nezklamou. Ať se ti pěkně čte a těším se na recenzi. :)

  OdpovědětVymazat