24 listopadu, 2015

Unboxing 18

Konečně, konečně konečně! Dokoupila jsem si dva díly, které mi ve sbírce chyběly. Jsou mnohem tlustší, než jejich nejnovější kamarád. Mají přenádherný obal a na "omak" jsou hladké jako samet :). A nejlepší na tom všem je, že mi je zabalili do papírového obalu! Tento styl jsem zatím viděla jen u knihkupectví Academia a miluji, když to takhle dělají. Kosmas to dává do svačinových pytlíčků s ilustrovaným vtipem. Ten sáček dodnes mám ♥ :).

Anotace

Strýc Montague žije osaměle, jen se svým tajuplným sluhou. Třebaže cesta k jeho ponurému starému domu vede hlubokým strašidelným lesem, malý Edgar svého příbuzného rád navštěvuje. Strýc má totiž nepřebernou zásobu hrůzostrašných historek. Jenže čím víc jich chlapec vyslechne, tím víc se cítí nesvůj. Ve vzduchu visí cosi zlověstného. Mlha venku houstne, v domě panuje čím dál větší zima a ozývají se v něm podivné zvuky. Odkud strýc všechny ty historky zná a proč ve svém sídle uchovává předměty, které v nich sehrály neblahou roli? Edgar nakonec zjistí, že strýcův život má svou velmi temnou stránku, která je strašlivější, než si vůbec dokázal představit.
 ***
Po Příšerných příbězích strýce Montaguea se ke čtenářům dostává další náklad děsivého čtiva. Tentokrát je vypravěčem strašidelných historek mladý námořník, který se uprostřed bouřlivé noci objeví v málo navštěvované krčmě. Jeho vyprávění jsou povětšinou zasazena do uzavřeného prostoru lodi, kde se hrůza šíří rychleji a nelze před ní uniknout. Setkáváme se s přízraky, piráty i mořskými netvory; dojde však i na zjevení mnohem strašlivější, než o jakých se zdává v nejhorších snech. Kdo je vlastně onen námořník, který umíněně trvá na tom, že všechny jeho historky se skutečně odehrály? V závěru je tato záhada rozluštěna, a nejen tato: ale čtenář by byl možná raději, kdyby se některé věci dozvědět nemusel…

Recenze na Příšerné příběhy vánoční.

Pokud se vám moje články líbí, přidejte se v menu do "pravidelných čtenářů" a hlasujte v anketě:).

7 komentářů:

 1. Ježuš, to balení je naprosto úžasný! ♥
  Knihy samotné mi jsou sice nějaké povědomé, ale jinak vůbec netuším, hm :D Ale vypadaj pěkně ^^

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to skvělé:). Knihy si určitě najdi a zkus alespoň Příšerné příběhy vánoční! Krásně ti zpříjemní vánoce:).

   Vymazat
 2. Pekné! Ja som pozerala na Literame, že či nemajú tie Príšerné príbehy vianočné, ale v tom čase to nemali takže som dostala iné knihy, ale možno si na to našetrím alebo čosí také. :)
  Charlotte z blogu http://faylotte.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ony bývají často vyprodané! Protožě jsou boží:))

   Vymazat