23 července, 2015

Společné čtení: Muž jménem Ove

Ahoj! Všechny vás zvu ke společnému čtení Muž jménem Ove.

Vím, že někteří máte na léto fůru knih ale tahle by vám rozhodně neměla uniknout!
Anotace:
Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku.
Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. Příběh, který od začátku promění všechny, kdo se s Ovem dostanou do styku.

Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi odvedle komicky ztvárňuje řadu situací, které nám jsou důvěrně známé. Je to kniha, jež dokáže stvořit svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době. Příběh se nese ve stejném duchu jako film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem.


4 komentáře:

 1. Škoda, že tuhle knihu zrovna nemám po ruce, protože už dlouho si ji chci přečíst..

  OdpovědětVymazat
 2. Na tuhle knížku se už taky docela dlouho těším, ale pořád se k tomu nějak nemůžu rozhoupat. Možná si ji nechám poslat jako recenzní e-knihu. Super recenze. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Urcite si ji precti;). ...a nevim, jaka super recenze?:D

   Vymazat