27 března, 2015

Nákupy 02


Ano! Ano! Ano!...Nemám sice nové boty (mezi námi, ty jediné co nosím začínaj mít díru v podrážce) ale pěkně pilně plním svůj "wishlist".
Využila jsem slevy 30% u Dobrovského (pouze v Brně ve Vaňkovce) a ....tadááá:D
Zmrzlinová královna mě dost zaujala (jaktože nemá na databázi ještě žádné recenze?!)
Anotace

V roce 1913 odjede pětiletá Malka Trejnovská s rodiči a se sestrami z Ruska do USA a krátce nato skončí zmrzačená a opuštěná na ulici.

Přežije díky italskému prodavači zmrzliny, který ji vezme k sobě a naučí ji zmrzlinu vyrábět. V době velké hospodářské krize se vdá za negramotného Alberta Dunkleho, jezdí s ním po Státech a prodejem zmrzliny si vydělávají na živobytí. Nakonec vybudují obrovskou firmu s mnoha franšízami, z Malky se pod jménem Lillian Dunkleová stane Zmrzlinová královna Ameriky a televizní celebrita. Součástí příběhu zachycujícího sedmdesát let jejího života, jsou i události americké historie od prohibice přes druhou světovou válku až po divoká léta Studia 54.

Lillian není laskavá, mateřská hospodyňka, jak ji znají televizní diváci. Je to tvrdá a cynická obchodnice, která se neštítí intrikovat, a navíc se ráda napije. Na sklonku života ji však dožene minulost a její svět se rázem změní


Alchymista poputuje do mé sbírečky:). Je suprovej, ta myšlenka je úžasná.
No a Dcery nepřátel státu mám z Levných knih, je to o dopadu války na rodiny.

Ostatní knihy netřeba představovat:).

8 komentářů:

 1. 30% Tak to se vyplatí! Krásný úlovky samozřejmě :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Líbí se mi Alchymista, toho bych si také ráda přečetla :)
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toho si určitě přečti, pokud máš ráda knihy s filozofickým duchem (jako Malého prince) =)

   Vymazat
 3. Alchymistu a vůbec Paula Coelha mám moc ráda :) Kdysi jsem Alchymistu četla u moře na pláži :D to byla aspoň krásná atmoška.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já id něj četla právě jen toho Alchymistu a moc se mi líbil:)

   Vymazat
 4. Krásne knižky a všetky majú úžasnú obálku - takéto typy obálok(Alchymista, Spočítej hvězdy) sa mi veľmi, ale naozaj veľmi páčia :D Ja by som si asi prečítala všetky už len z toho dôvodu, že sú to knihy, ktorých žánre vyhľadávam- a teraz si ich všetky, vďaka tebe :), dávam na zoznam prianí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem moc ráda:). Taky se mi líbí, jsem na knížky moc zvědavá:)

   Vymazat