07 dubna, 2015

Tag 01

  Za tag děkuji Book for soul, tea for body :-)

Známá knižní série, kterou jsi nikdy nepřečtl/a; nedočetl/a?
Jsem ostuda ale nikdy jsem nečetla Pána prstenů. Vždycky jsem chtěla ale když už jsem měla knihu v ruce, najednou mě přepadla lenora a nechtělo se mi do ní :DPostava, kniha, či autor, který je masově oblíben a ty nedokážeš pochopit proč?
King. Asi chápu proč (určitě umí poutavě a výstižně psát) ale co nechápu je, že lidi touží cítit strach. To samé nechápu u filmových hororů. Proč se chceme bát?!


Čteš knížky i v jiném jazyce, než v češtině?
Ano, pár experimentů s časopisama proběhlo a teď už jsem hrdým vlastníkem dvou anglických knih (Hvězdy nám nepřály a Fangirl). Mimochodem, v Anglii neuznávají hardbacky? 

Poslední knižní pár, jehož příběh jsi dočetl/a?
Lucy a Mike & Tony a Evelyn z příběhu Nejtemnější hodina.


Sundáváš knižní přebal z knihy, když ji čteš, aby se nezničil, nebo ho necháváš na knize?
Ano, sundávám a vyrábím si svůj vlastní z novin:). Potěšilo by mě, kdyby někoho napadlo, dát mi k narozeninám handmade obal ve stylu patchwork. Ale vidím to na další tanga =D.
Pokud sis vytyčil/a nějaký limit přečtených knih na rok 2015, jaký je to limit?
Tohle kolem mě nějako proběhlo, ani jsem to nebrala na vědomí. Přečtu co můžu ale nechci si vypěstovat čtecí blok. Jestli dám ty dva tři kousky do měsíce tak jsem borka ;-).

Číst všude, nebo čeho je moc, toho je moc?
V autobuse nebo autě bych se poblinkala. Ale jinak, proč ne? Čtení není nikdy moc!


Tag si může vzít kdo bude chtít:).

2 komentáře:

  1. Pána prstenů ani Hobita jsem taky nečetla, takže žádné strachy :D Já mám Kinga hrozně ráda a zrovna se chystám na jeho slavné Osvícení, o kterém mi všichni říkají, že je neskutečně strašidelné, děsivé, atd... Není to tak, že bych vyloženě vyhledávala hororové a děsivé knihy, prostě mě baví knihy, které ve mě dokážou vyvolat silné emoce - ať už jsou jakékoliv... A strach k nim patří také :)
    Pěkný tag.

    OdpovědětVymazat
  2. Já bych dala maximálně Zelenou míli:)

    OdpovědětVymazat